LİSANS - ÖNLİSANS - ORTA ÖĞRETİM - MEZUNLARI İÇİN

2018 KPSS-B MEMURLUK SINAVI  HAZIRLIK KURSLARI

Kamu personeli seçme sınavı; kamu hizmeti ve görevine atanacakların seçiminin yapıldığı bir sınavdır. Bu sınav kamu personeli olmanın anahtarıdır. Sınav sonucu esas alınarak girilecek mesleğin özelliğine göre farklı alım şekilleri uygulanarak kamu personeli istihdam edilir.  2018 yılında yapılacak olan  KPSS sınav sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir.  Bu sınavlar hem A grubu kadrolara atanmak isteyen, hem de diğer B grubu kadrolara başvurmak isteyen adaylar içindir. Sınavlar lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyinde yapılır. Sınavlar lisans mezunları için Mayıs sonu, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için ise Ekim ayı içerisinde yapılır. B Grubu kadroların atanmalarına esas alınan puanlar Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır. Bu puanlar lisans mezunları için P3, önlisans mezunları için P93 ve Ortaöğretim mezunları için ise P94’tür.  Mühendis, tekniker, hemşire, teknisyen, memur, şoför, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar için KPSS-B sınav puanları ile alım yapılmaktadır.  Merkezi atamalar 2 yıl boyunca her yılın Kasım ve Haziran aylarında ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılmaktadır. Ara atamalara aynı zamanda “Kurumsal Atama” da denilmektedir.

Haftalık Ders Programı

Matematik   :  4 Ders

Türkçe           :  2 Ders (2. Dönem 1 Ders)

Tarih              :   2 Ders

Coğrafya       :  1 Ders (2. Dönem 2 Ders)

Vatandaşlık  :  1 Ders

 

Not: Türkçe dersi ile Coğrafya dersi dönüşümlü olarak yapılacaktır. 1            Dönem Türkçe 2. Dönem Coğrafya 2 ders şeklinde yapılacaktır.

Kayıt Olan Herkese Hediye..!

Genel Kültür    Online KPSS Hazırlık Seti

Genel Yetenek Online KPSS Hazırlık Seti

Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Set

Genel Yetenek Konu Anlatımlı Modüler Set

Çözümlü Modüler Soru Bankası Seti

Genel Kültür - Genel Yetenek Yaprak Testler

Soru Bankaları

Türkiye Geneli Deneme Sınavları

KPSS ve DGS  Eğitimlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayın 0224 514 44 45

 

BAŞLAYACAK KURSLAR  / ÖRNEK DERS PROGRAMLARI

GRUPLAR

PROGRAMLAR

BAŞLANGIÇ TARİHİ

 

DERS GÜN VE SAATLERİ

LİSANS-

ÖNLİSANS

LİSE

HAFTA İÇİ GÜNDÜZ

 EKİM 2017

 

Pazartesi - Çarşamba - Perşembe

15:20-17:40

 

LİSANS-

ÖNLİSANS

LİSE

HAFTA İÇİ AKŞAM

EKİM 2017

 

Pazartesi - Çarşamba - Perşembe

18:40-21:20

 

LİSANS-

ÖNLİSANS

LİSE

HAFTA SONU GÜNDÜZ

EKİM 2017

 

Cumartesi - Pazar

12:00-16:00

 

LİSANS-

ÖNLİSANS

LİSE

HAFTA SONU AKŞAM

EKİM 2017

 

Cumartesi - Pazar

17:00-21:00

 

 

KPSS B Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 

KPSS-A kadroları dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Kaymakam adaylığı, müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı gibi kadroların dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Mühendis, tekniker, teknisyen, memur, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar KPSS-B grubu kadrolarda yer almaktadır.

 

Bu kadrolara ilk defa atanacak personelin ÖSYM tarafından yapılacak KPSS’ye girerek ÖSYM tarafından ilan edilecek KPSS Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına ait boş kadrolardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde adı geçen kurumca bilgisayar ortamında yerleştirme işlemleri yapılmaktadır.

 

1. KPSS B kadroları için her yıl alım yapılmakta mıdır?

 

KPSS-B kadrolarına alımlar her yıl iki defa yapılmaktadır.  Haziran-Temmuz ve  Kasım-Aralık dönemlerinde her yıl merkezi alım yapılmaktadır. 2018 yılında da B grubu kadrolar için alım yapılacak olup, bu kadrolara başvurmayı düşünen adaylar 2018 KPSS’ye katılmak durumundadırlar.

 

2. KPSS B kadrolarına atanmak için hangi testler cevaplandırılmalıdır?

 

KPSS B kadrolarına başvuranlar sadece Genel Yetenek – Genel Kültür testlerini cevaplandırmakla yükümlüdür. Yabancı dil sınavı isteğe bağlıdır.

 

3. KPSS B kadrolarına atanmak için hangi puan türleri kullanılmaktadır?

 

KPSS B kadroları için gerçekleştirilen atamalarda önlisans mezunu adaylar için P 93, ortaöğretim mezunu adaylar için P 94 ve lisans mezunu adaylar için P 3 puan türleri kullanılmaktadır.

 

4. KPSS B kadrolarına atanmak için girilmesi gereken KPSS sınavları hangi tarihlerde yapılmaktadır?

 

KPSS B kadrolarına atanmak için müracaat edecek lisans düzeyindeki adayların Mayıs veya Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Genel Kültür – Genel Yetenek sınavına, önlisans ve ortaöğretim mezunu adayların Eylül - Ekim ayında gerçekleştirilecek Genel Kültür – Genel Yetenek sınavına girmeleri gerekmektedir.

 

5. Bir mühendis hem KPSS-A’ya hem de KPSS-B’ye başvurabilir mi?

 

KPSS-B kadroları ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yoluyla atama yapılmak için ilana çıkılan kadrolardır. KPSS’ye girerek genel kültür ve genel yetenek testlerine katılan tüm adaylar KPSS-B kadrolarına başvurabilirler. Kaymakam adaylığı, müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı kadrolarına başvurabilmek için KPSS’nin genel kültür-genel yetenek oturumunun dışında Pazar günü yapılan alan bilgisi sınavlarına (İktisat, Muhasebe, Maliye vb) katılmak gerekmektedir.

 

Sadece lisans mezunlarının katılabileceği bu sınavın haricinde de kadronun açıldığı kamu kurumu tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavda da başarılı olmak gerekmektedir. Ancak bu kadrolara kimlerin başvurabileceği kurum tarafından ilan edilmektedir. Bu ilanda mühendislik ya da fen edebiyat fakültesi mezunlarına da yer verilmiş ise kişi ilana çıkan kadroya başvurabilir.

 

Hakkımızda

Köklü dil eğitim anlayışını çağdaş yöntemlerle sürekli yenileyen Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Türkiye’nin farklı bölgelerine kadar ulaşmıştır. Temsilciliklerimizle en yaygın yabancı dil eğitim kurum olmaya devam ediyoruz. Amerikan Kültür Dil Okulları  yabancı dil eğitimini Türkiye’de ki her okulunda belli bir standart içinde sürdüren ulusal bir markadır.

EĞİTİmlerİMİZ

Bireysel İngilizce Eğitimleri

----------------------------------------------------

Kurumsal İngilizce Eğitimleri

----------------------------------------------------İngilizce Sınav Programları

----------------------------------------------------

Bireysel ve Kurumsal  Almanca

----------------------------------------------------

Diğer Sınav Hazırlık Programları

----------------------------------------------------

İLETİŞİM

Adres:

Eşrefdinçer Mah. Özkan Sokak No:4 Kat:1 . (Dereboyu Paşa Kırtasiye ve Onur Market Üstü Kat: 1)

 

Pk:16600 Gemlik Türkiye

 

 

Telefon: 0224 513 33 39

 E-mail: gemlik@amerikankultur.org.tr

Tüm hakları  Özel Gemlik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursuna aittir.